Kazdağları Turları Akçay Çıkışlı

Çıkış Tarihi
KAZDAĞLARI TURLARI AKÇAY ÇIKIŞLI LİSTELENİYOR
 • İYİ SEÇİM!

  Kazdağları Şelale Turu

  Homeros`un Bin Pınarlı İda`sı KAZDAĞLARI... HER GÜN, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT ÇIKIŞLIDIR.
  -%20
  1 Gün
  VIP
  599TL
  749TL
  Detaylar
  EN YAKIN: 15 Haziran
 • KESİN ÇIKIŞLI

  Kazdağı Şahindere Kanyonu Cam Teras Jeep Safari Turu

  4x4 Jeep'lerle Macera Dolu Doğa Turu... HER GÜN ALTINOLUK, AKÇAY ve EDREMİT ÇIKIŞLIDIR.
  -%10
  1 Gün
  Diger
  899TL
  999TL
  Detaylar
  EN YAKIN: 15 Haziran
 • İYİ SEÇİM!

  Kazdağı Jeep Safari Darıdere Tabiat Parkı

  4x4 Jeep'lerle Macera Dolu Doğa Turu... HER GÜN ALTINOLUK, AKÇAY ve EDREMİT ÇIKIŞLIDIR.
  -%10
  1 Gün
  Diger
  750TL
  833TL
  Detaylar
 • Kazdağları Sarıkız Zirve Turu

  Homeros`un Bin Pınarlı İda`sı KAZDAĞLARI'nın Zirvesine çıkarak Mitolojik hikayeler eşliğinde Kazdağını keşfedebilirsiniz.
  -%5
  1 Gün
  VIP
  749TL
  788TL
  Detaylar


SÜRE
TOPLAM FİYAT

KAZ DAĞLARI;

Çanakkale ve Balıkesir'in illerinin sınırları içerinde , Edremit Körfezi'nin kuzeyinde bulunan Kaz Dağları, eski ismiyle İda Dağı olarak bilinmektedir. 1.300 hektarlık alanıyla deniz ve yeşilin tarihi dengeler ile doğanın kucaklaştığı zengin fauna ve florası ile ülkenin görülmeye değer yerlerindendir. Kaz Dağlarına ulaşım noktaları; Zeytinli, Kızılkeçili Köyü, Güre Köyü ve Altınoluk istikametinden çıkan orman yollarıdır.

Kaz Dağları doğal dokusu, külterel ve mitolojik zenginlikeriyle bölgeye gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Kaz Dağı Milli Parkı 21.300 hektarlık alanıyla deniz ve yeşilin en güzel halini görebileceğiniz zengin fauna ve florasıyla ülkemizin en kıymetli yerlerindendir. Kazdağları eşsiz doğasının yanında kültürel ve mitolojik zenginlikleri ile de bilinen bölge antik çağ masallarının da ana sahnesi olarak tanınmaktadır. Bir çok mitolojik hikayenin geçtiği Kazdağları Bölgesi'nde mitolojik tanrı ve kahramanların da bir zamanlar yaşadıkları rivayet edilmektedir.

KAZ DAĞLARIN GEZİLECEK YERLER;

Kaz Dağları çok geniş bir alana sahip ve keşfedilmeyi bekleyen bir çok  doğa güzelliği bulunmaktadır. Kaz Dağları'nın bu güzellikleri keşfetmenin en kolay yolu Miss Turizm'in düzenlediği turlaradır.  Burhaniye, Edremit, Akçay, Altınoluk ve Küçükkuyu'da tatilerini geçiren misafirlerimizi bulundukları yerlerden alarak her gün düzenlediğimiz Kazdağları turlarımıza başlıyoruz.

HASANBOĞULDU;

Ovalı Hasan'la Obalı Emine'nin aşkına şahitlik etmiş doğa harikası Hasanboğuldu göleti doğan sevenleri kendine hayran bırakıyor. Hasanboğuldu göletini keşfetmek istiyorsanız Kazdağları Şelale Turumuza katılarak rehberimizden hikayesini dinleyip bu gibi Kaz Dağlarının doğal kaynak sularında serinleyebilirsiniz.

SÜTÜVEN ŞELALESİ;

Sütüven Şelalesi yer olarak Hasanboğuldu göletinin devamında bulunmaktadır. Zeytin çayı üzerinde 17 metre yükseklikten dökülen kendisine hayran bırakan doğa harikası bir şelaledir. Döküldüğü yerde küçük bir gölet oluşturmaktadır serinlemek isteyen yöre halkı yüzmektedir. Kazdağları Şelale Turuna katılarak sizde Sütüven şelelaesini keşfedebilirsiniz.

SARIKIZ KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ;

300 metrekare kapalı alanı, 2 farklı salon ve hediyelik eşya dükkanı, kafeteryası, 50 kişilik konferans salonundan oluşan Galeride, 8 dakikalık Kazdağları ve bölge tanıtım filmi, İda dağı Mitosları, Troya ve Antandros, Kuzey ege Antik Kentleri, Antik dönemlere ait sikkeler, vazolar ve terrakotalar, Fatih’in İstanbul’un fethi sırasında Toroslardan getirdiği Tahtacı Türkmenleri, Yörükler ve Muhacırlar, Kazdağı Milli Parkı, Kazdağı Endemik Bitkileri ve Faunası, Hasanboğuldu, Sutüven Şelalesi ve Sarıkız Efsanesi, Bölgedeki eski zeytinyağı fabrikaları ve zeytincilik, eski Edremit ve Körfez fotoğrafları ve belgeleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit ziyaretleri ve Atatürk’ün balmumu heykeli, Milli Mücadelede Edremit Körfezi ve Kuva-yi Milliye Hareketi, Yolu Kazdağından geçmiş, iz bırakan değerler köşesinde çocukluğu Edremit ve Kazdağında geçmiş olan ”Benim meskenin dağlardır dağlar” diyen Sabahattin Ali köşesi ve balmumu heykeli, Kazdağları aşığı Tuncel Kurtiz’in Balmumu Heykeli ve eserleri, Çanakkale Destanı Kahramanı Havran’lı Koca Seyit Balmumu Heykeli, Edremit’li Şair Mustafa Seyit Sutüven, Son günlerini Kazdağlarında geçiren Ali Ekber Çiçek köşesi ve balmumu heykeli, Edremitli Klarnet Virtüözü Şükrü Tunar; fotoğraflar, dökümanlar, efemeralar, antik objeler, heykeller, maketler, görsel videolar ve balmumu heykeller eşliğinde işlenmekte ve sergilenmektedir. Kazdağları Şelale Turu turumuzda Sarıkız Etnografya galerisini ziyaret edebilirsiniz.

ADATEPE KÖYÜ;

Çanakkale il sınırı içerisinde Kaz Dağlarının eteklerinde bulunan Adatepe köyü eski bir rum köyüdür. 1989 yılından bu yana sit alanı ilan edilen köyde aslına uygun taş yapı geleneğine sahip yapılar mevcuttur. Adatepe köyünün tarihi antik dönemlere kadar uzanmaktadır. Köyün denize bakan tarafında Zeus Altarı bulunmaktadır. Yine köyün batı tarafında Roma dönemine tarihlendiği tahmin edilen buluntular yer almaktadır. Kurulduğundan bu yana sürekli yaşam olduğundan ve yeni yapılan yapılarda bir önceki yapı elemanları kullanıldığından bugün köydeki en eski yapı 263 yıllıktır.

KAZ DAĞI MİLLİ PARKI;

Marmara ve Ege Bölgeleri birbirinden ayıran, Balıkesir ili sınırları içinde yer alır. 1994 yılında milli park ilan edilmiştir.Yüz ölçümü 20.935 hektardır. Antik çağlarda İda dağı olarak bilinen Kaz Dağı, Biga Yarımadasının en yüksek dağıdır. Başta Kazdağı Göknarı olarak tanınan endemik ağaç türü olmak üzere, zengin bir bitki örtüsüne sahip olan milli park, memeliler, kuşlar ve sürüngenler açısından da çeşitlilik göstermektedir. Dağda, kuzey güney doğrultusunda derin vadiler ve kanyonlar deniz etkisinin içerilere taşınmasını sağlarlar. Milli park özellikle ilkbahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kaz Dağı Milli Parkı'na giriş yapmak için Alan Kılavuzuna ihtiyacınız vardır. Kazdağları Jeep Safari turumuzu katılarak Kaz Dağı Milli Parkı keşfedebilirsiniz.