Nazarköy, Kazak Vadisi, Manisa Turu

 • Nazarköy, Kazak Vadisi, Manisa Turu: Şehzadeler Şehri Manisa... ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT ve BURHANİYE ÇIKIŞLIDIR.
 • Nazarköy, Kazak Vadisi, Manisa Turu: Şehzadeler Şehri Manisa... ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT ve BURHANİYE ÇIKIŞLIDIR.
 • Nazarköy, Kazak Vadisi, Manisa Turu: Şehzadeler Şehri Manisa... ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT ve BURHANİYE ÇIKIŞLIDIR.
 • Nazarköy, Kazak Vadisi, Manisa Turu: Şehzadeler Şehri Manisa... ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT ve BURHANİYE ÇIKIŞLIDIR.
 • Nazarköy, Kazak Vadisi, Manisa Turu: Şehzadeler Şehri Manisa... ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT ve BURHANİYE ÇIKIŞLIDIR.
 • Farklı kültürler Tanışın
 • Boncukköy
 • Otantik ürünler satın alın
 • Kazak Vadisi
 • Spil Dağı
 • Manisa
Şehzadeler Şehri Manisa... ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT ve BURHANİYE ÇIKIŞLIDIR.
BONCUKKÖY - KAZAK VADİSİ - SPİL DAĞI - MANİSA
GÜNÜBİRLİK

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

 • 06:15 Küçükkuyu Işıklar
 • 06:45 Altınoluk Işıklar
 • 07:00 Güre Işıklar
 • 07:20 Akçay Işıklar
 • 07:30 Altınkum Zabıta
 • 07:40 Burhaniye
 • 08:00 Edremit

TUR PROGRAMI;

Sabah saat 06:00'da misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra yol boyunda verilen kahvaltı sonrası İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı NazarKöy'e ulaşıyoruz. Nazarköy’de önce nazar boncuğu atölyelerini gezip ustalardan boncuk yapımını izliyoruz.  Ardından Boncuk Köy’den ayrılıyor bu kez Çiniliköy’e gidiyoruz. Bizleri eserleriyle büyüleyecek, Sn.Ümran BARADAN ’ın gelecek nesillere taşınması için kurduğu; kendisinin ve 49 ülkeden tanınmış sanatçıların seramik, heykel, resim ve çini çalışmalarından oluşan bine yakın eserin bulunduğu müzeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Kazak Vadisi (Kımız At Çitfliği)’ne geçiyor, Ata evimiz otağ’da oturup, yaşam öykülerini dinliyor hayat şartlarını daha yakından tanıyoruz. Dileyen konuklarımızın ata binmesi için alacağımız serbest zamanın ardından vadiden ayrılıyoruz. Ardından Sütçüler üzerinden Spil’e çıkmaya başlıyoruz. Manisa Ovası’nın güzel görüntüleri eşliğinde Şehzadeler Kenti Manisa’ya gidiyoruz. Manisa'daki ilk durak noktamız İshak Çelebi tarafından 1366 yılında yaptırılan Ulu Camii ve Külliyesinidir. Ardından Ağlayan Kaya(Niobe) yi görüyoruz. Hemen sonrasında Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra otobüsümüzdeki yerimizi alıyor ve Edremit’e doğru yola çıkıyoruz

MANİSA HAKKINDA;

"Şehzadeler Şehri" olarak da adlandırılan yerleşim, mesir macunu, sultaniye üzümü ve Manisa Tarzanı ile tanınır. Antik çağda "Magnesia", Roma İmparatorluğu döneminde tam ismiyle "Magnesia ad Sipylum" olarak anılmıştır. Şehir, Spil Dağının eteklerinde kurulmuştur. Gediz Nehrinin büyük bir bölümü il sınırları içerisinden geçmektedir. Manisa'nın tarihi Yontma Taş Devri'ne kadar uzanır. Antik kaynaklar şehrin kurucuları olarak, bugünkü Yunanistan’ın Teselya Bölgesi'ndeki Pelion Dağı civarında yaşayan Magnetleri işaret etmektedir. Magnetler, Batı Anadolu'ya göç ettiklerinde önce Menderes Nehri kıyısındaki Magnesia’yı, daha kuzeye giden bir kolu da Sipylos Dağı eteğindeki Magnesia’yı kurmuşlardır. Magnesia şehrini Menderes Magnesia’sından ayırt etmek için Magnesia ad Sipylum adını kullanmışlardır


DAHİL OLANLAR:
Rehberlik
Miss Tur Güvencesi
Kişi Sayısına Göre Lüks Araçlarla Ulaşım

HARİÇ OLANLAR:
Tüm yemekler
Müze ve ören yeri girişleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Tur Şartnamesi
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
Günübirlik Turlarımızda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.   
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Miss Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.  
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Miss Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.  
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.  
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.   
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Miss Turizm sorumluluğu yoktur.  
Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Miss Turizm saklıdır.  
Turun iptali durumunda Miss Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.  
Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Miss Turizm sorumlu değildir.  
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. 

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: ( 19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#6
LOKASYON:
Manisa (Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Akçay, Edremit, Burhaniye çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
06:15 Küçükkuyu Işıklar 06:45 Altınoluk Işıklar 07:00 Güre Işıklar 07:20 Akçay Işıklar 07:30 Altınkum Zabıta 07:40 Burhaniye 08:00 Edremit
BİTİŞ:
Tur bitiminde misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Nazarköy, Kazak Vadisi, Manisa... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.