• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

SELANİK, KAVALA, GÜMÜLCİNE TURU


İSKEÇE KARNAVALI

SELANİK – ATATÜRK’ÜN EVİ – BEYAZ KULE – KAVALA – İSKEÇE – GÜMÜLCİNE

Yeşil Pasaporta Vize Yok!

1 Gece 2 Gün

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK


 HAREKET:

Akşam saat 23:30 de, buluşup yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varıyoruz. ( 330 km ) Türkiye İpsala sınır kapısındaki ve Yunanistan Kipi Gümrük Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz.


 1. GÜN:

Girişimizden itibaren Yaklaşık, 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Angiastasia Dinlenme Tesislerinde sabah kahvaltımızı alıyoruz, kahvaltımızın ardından KAVALA üzerinden SELANİK’ e gidiyoruz.

Selanik’ te ki ilk durağımız Unesco tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitri Kilisesini ve sonrasında aynı cadde üzerinde bulunan ve Türkiye Selanik Başkonsolosluğu bahçesi içindeki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz.

Kamara, Rotonda-Hortacı Süleyman Efendi Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydanı gördükten sonra Selanik’ in ünlü Aristoteles Meydanı’nda serbest zaman, belirlenecek saatte buluştuktan sonra sahilden yaya olarak Beyaz Kule’ye gidiyoruz. Kule ziyaretimiz ve fotoğraf molamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. İsteyen misafirlerimizle (ekstra) Yunan Taverna Gecesine gidiyoruz. Geceleme otelimizde. 5* Grand Hotel Palace

2. GÜN:

Konaklamamızı yaptığımız 5* Grand Hotel Palace ’de alacağımız sabah kahvaltımızın ardından çıkışımızı yapıp KAVALA’ ya hareket ediyoruz.

KAVALA’ da sırasıyla Pargalı İbrahim Paşa Camii, İmaret, Kavalalı Mehmet Ali Paşanın evi, heykeli, Mimar Sinan eseri olan su kemeri ve Eski Şehir ziyaretinde bulunuyoruz. Son olarak muhteşem Kavala Şehrini fotoğraflayabileceğiniz limanda fotoğraf molasının ardından. Kavala Limandaki balık restoranlarında öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından İskeçe Gümülcine üzerinden Dedeağaç’a geçiyoruz. Dedeağaç Limanında Dedeağaç Fenerinin ziyaret edilmesi ve serbest zaman.17.00 civarında Dede ağaçtan ayrılıyoruz ve 17.50 de İpsala sınır kapısındaki Free Shop’ ta alış veriş için serbest zaman veriyoruz ve çıkış işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Edremit’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 Miss Turizm. Tüm hakları saklıdır