• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

PAMUKKALE TURU 2 Gün 1 Gece


PAMUKKALE TURU

Buldan, Pamukkale, Karahayıt, Salda Gölü,

1 Gece Otel Konaklama 2 Gün

Beyaz Cennet Pamukkale

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


1.GÜN: BULDAN – PAMUKKALE TRAVERTENLER – HİERAPOLİS ANTİK KENTİ – KARAHAYIT

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Balıkesir – Akhisar yolu üzerinde belli noktalarda molalar vererek Bezi ile dünyaca ünlü Buldan ulaşıyoruz.  Dokuma ve el işlerinin sergilendiği dükkanlarının bulunduğu bölgede verilen alışveriş molasının ardından, dünyada benzeri sadece İtalya da Travertino isimli kasabasında görülebilen Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Pamuk gibi bembeyaz görünümüyle Pamukkale Travertenleri  tüm ihtişamıyla bizleri karşılıyor. Gezimize  kutsal şehir olarak bilinen Hierapolis Antik Kenti ile başlıyoruz. Antik şehrin içerinde bulunan Apollon Tapınağı, Gymnasium, Çin Delikleri, Sütunlu Yol, Antik Tiyatro, Nekropo’ ü gördükten sonra Traverten ve Kleopatra havuzunda serbest zaman veriyoruz. Havuzlarda geçirilen serbest zamanın ardından Pamukkale’nin kızıl rakibi Kızılsu Karahayıt köyünü geziyoruz. İlk gün gezimizi tamamlayıp Termal otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Sagalossos Antik Kenti, Salda Gölü

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra Batı torosların eteklerinde 1700 m rakımlı Anadolu’daki en yükseğe kurulmuş antik kentlerden biri olan Sagalassos‘a ulaşıyoruz. 9000 kişilik tiyatrosu, mozaikli kütüphane yapısı, Antoinler Çeşmesi ve eşşiz kalıntıları görerek büyüleniyoruz. Ardından derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olan ve 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunmakta olan, Salda Gölü’nde varıyoruz. Türkiye’nin Maldivlerini Fotoğrafralayıp Turumuzu Tamamlıyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir