• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

PAMUKKALE TURU 2 Gün 1 Gece


PAMUKKALE TURU

Buldan, Pamukkale, Karahayıt, Ödemiş, Bozdağ, Birgi Köyü, Gölcük, Tire

1 Gece Otel Konaklama 2 Gün

Beyaz Cennet Pamukkale

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


1.GÜN: BULDAN – PAMUKKALE TRAVERTENLER – HİERAPOLİS ANTİK KENTİ – KARAHAYIT

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Balıkesir – Akhisar yolu üzerinde belli noktalarda molalar vererek Bezi ile dünyaca ünlü Buldan ulaşıyoruz.  Dokuma ve el işlerinin sergilendiği dükkanlarının bulunduğu bölgede verilen alışveriş molasının ardından, dünyada benzeri sadece İtalya da Travertino isimli kasabasında görülebilen Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Pamuk gibi bembeyaz görünümüyle Pamukkale Travertenleri  tüm ihtişamıyla bizleri karşılıyor. Gezimize  kutsal şehir olarak bilinen Hierapolis Antik Kenti ile başlıyoruz. Antik şehrin içerinde bulunan Apollon Tapınağı, Gymnasium, Çin Delikleri, Sütunlu Yol, Antik Tiyatro, Nekropo’ ü gördükten sonra Traverten ve Kleopatra havuzunda serbest zaman veriyoruz. Havuzlarda geçirilen serbest zamanın ardından Pamukkale’nin kızıl rakibi Kızılsu Karahayıt köyünü geziyoruz. İlk gün gezimizi tamamlayıp Termal otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: BİRGİ KÖYÜ – BOZDAĞ – GÖLCÜK – ÖDEMİŞ – TİRE

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra Ödemiş’in Birgi köyüne doğru yola çıkıyoruz. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Aydınoğulları Beyliği’nin merkezi Birgi köyünde Ulu Camii, Çakırağa Konağı ve Birgi evlerini gezip Bozdağ‘ a doğru yola çıkıyoruz. Bozdağ’ da verilen serbest zamanın ardından gizli cennet Gölcük‘e geçiyoruz. Göl kenarında kısa bir yürüyüş yapıp öğle yemeği için Ödemiş merkezine geçiyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Ödemiş köftesi. Öğle yemeğinin ardından Türkiye’nin en güzel kasabaları arasında gösterilen Tire‘ye doğru yola çıkıyoruz. Eski Tire çarşısı etrafında bulunan Bedestenlerde alışveriş molasının ardından turumuzu tamamlayıp geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. 00:00 civarı misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir