• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

OT FESTİVALİ ÇEŞME ALAÇATI TURU


ÇEŞME ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

Şirin taş evleriyle ünlü Alaçatı, muhteşem kumsalı ve deniziyle Çeşme

 1. TUR 5 Nisan Cuma
2. TUR 6 Nisan Cumartesi
3. TUR 7 Nisan Pazar

Tur Programı;

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Dikili yol çatında bulunan dinlenme tesisinde kahvaltı molası veriyoruz. İzmir yolu üzerinden Çeşme’ye ulaşıyoruz.  505 yıllık tarihe meydan okuyan sağlamlığı, mimari yapısı ve medeniyetlerin izlerini taşıyan müzesi ile Çeşme’de görülmesi mutlaka görülmesi gereken değerlerinden biri olan Çeşme Kalesini  geziyoruz. Ardından bu sene 9. düzenlenecek olan Ot Festivaline katılmak üzere Alaçatı‘ya geçiyoruz.

Kendine özgü taş mimarisi, asma bahçeleri, Yel değirmenleri ve rüzgârı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanda dileyenler taş evlerin avlusunda öğle yemeklerini alabilirler. Daha sonrasında Alaçatı Ot Festivali kortej geçişini seyretmek üzere Kortej alanında yerimizi alıyoruz. Birbirinden farklı yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları  sergiledikleri kortej geçişi sonrası Pazaryeri Meydanında  Klasik müzik konserini izleme fırsatımız olacak. Alaçatı’nın taşla kaplanmış daracık sokaklarında dolaşıp, bol bol fotoğraf çekip, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 17:00 civarı turumuzu tamamlayıp dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

 

 
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir