• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

MİDİLLİ TURU 2 Gün 1 Gece


MİDİLLİ TURU

1 Gece Otel Konaklama 2 Gün

Yunanistan’ın en büyük 3 üncü adası Midilli’de unutulmaz 2 gün!

Hareket Noktaları;
06:00 Küçükkuyu Merkez Işıklar
06:30 Altınoluk Merkez Işıklar
06:45 Güre Işıklar
07:00 Akçay  ( Sarıkız Ofis)
08:00 Ayvalık Gümrük


1.GÜN: MYTILINI  – AGIASOS – MERYEM ANA KİLİSESİ 

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra saat 08:00’de Ayvalık gümrüğüne ulaşıyoruz. Gümrükteki pasaport işlemlerimizi tamamlayıp saat 09:00’da feribotumuz hareket ediyoruz. 1.5 saat süren deniz yolculuğu sonunda Yunanistanın en büyük üçüncü adası olan Midilli‘ye 10:30 civarı varıyoruz. Limanda bekleyen otobüsümüze çantalarımızı yerleştirip yaya olarak rehber eşliğinde Mytilini (Midilli adasının Başkenti) turumuza başlıyoruz. Sapho meydanından başlayarak, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasios Metropolitlik Kilisesi, Yeni Camii ve Hamamı gibi tarihi yerleri yakından tanıyoruz. Mytilini turunu tamamladıktan sonra öğlen yemeği molası kale altındaki restorantların bulunduğu bölgede veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Yunanistan’nın en güzel dağ köyleri arasında bulunan Agiasos’a doğru yola çıkıyoruz. Eşsiz doğası ve rengarenk evleriyle kendine hayran bırakan Agiasos köyünde gezimize Meryem Ana Kilisesi‘nden başlıyoruz ardından verilen serbest zamanda tahta oyma, dantel işçiliklerinin sergilendiği çarşısını alışverişe yapabilirsiniz. İlk günkü gezimizi tamamlayıp otelimize yerleşmek üzere Molyvos doğru hareket ediyoruz. Otelde yerleştikten sonra belirlenen saatte resepsiyonda buluşup akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde yiyeceğimiz restoranda gidiyoruz. Konaklama otelde.

2.GÜN: PETRA – MOLİVOS – TAKSİARHİS KİLİSESİ – MANDAMADOS 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp Petra‘ ya doğru hareket ediyoruz. Petra’ya vardığımızda gezimize 114 basamaklı tek kaya parçası üzerine inşa edilmiş Panagıa Glykofılousa ( Tatlı bakan Meryem Ana ) kilisesiyle başlıyoruz. Kilise ziyaretimizin ardından çarşı meydanında bulunan kafelerde kahve molası veriyoruz. Kahve molasının ardından adanın kuzeybatı uç noktasında bulunan Molivos kalesine doğru hareket ediyoruz. Kaleye vardığımızda aracımızdan inerek cumbalı evlerin Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyerek Osmanlı çeşmesi ve Camii‘sini ziyaret edip alışveriş veriş molası veriyoruz. Molivos gezimizi tamamladıktan sonra ünlü yazar Stratis Mirivilis‘in köyü Skamnia’dan geçerek Mandamados’a varıyoruz. Hristiyanlık alemi için önemli bir yere sahip  Taksiarhis Kilisesini ( Başmelek Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Kilisenin avlusunda bulunan kafeteryalarda ballı yoğurt ve lokma molası veriyoruz. Ardından  Osmanlı   dönemi ve sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas’ı görüyoruz. Thermi üzerinden Midilli merkezine geliyoruz öğlen yemeği ve alışveriş için verilen serbest zaman sonrası 18:00 limanda buluşuyoruz. Freeshop’da alışveriş yapıp Ayvalık’a doğru 1.5 saat sürecek deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ayvalık’ta bekleyen servis araçlarımıza binerek misafirlerimizi yol boyunda evlerine yakın noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 Miss Turizm. Tüm hakları saklıdır