• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

LİKYA TURU 4 Gün 3 Gece


LİKYA TURU

Dalyan Tekne Turu – Kaunos Kral Kaya Mezarları – İztuzu Plajı Yüzme Molası – Göcek- Katrancı Koyu-

– Kalkan  Kekova Batık Şehir – Hamidiye Koyu – Kekova Adası – Xanthos Antik Kenti- Yamaç Paraşütü- Kral Amintas Mezarı Tam gün Fethiye 12 Adalar Tekne Turu- Azmak Çayı Tekne Turu  Akyaka – Gökova – Şirince

12 TEMMUZ 4 GÜN 3 GECE

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


1.GÜN:  DALYAN TEKNE TURU – KAUNOS KRAL KAYA MEZARLARI – İZTUZU PLAJI YÜZME MOLASI – GÖCEK- KATRANCI KOYU

Saat 23:00’de hareket. 

Yol güzergâhında kahvaltı molası sonrası   Muğla üzerinden Dalyan’a ulaşıyoruz Buradan bineceğimiz (ekstra) kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikayesini dinleyerek, kaya oyma kral mezarlarını görüyoruz. Dalyan Tekne Turu Sazlıkların oluşturduğu kanalda yapacağımız tekne turunu takiben Atlantik Okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz. Dalyan’dan sazlıkların ve Akdeniz’in kokusu üzerimize sinmiş olarak ayrılıyor ve Göçek’e gelerek burada serbest zaman veriyoruz. Kordon’da bulunan çay bahçelerinde İçilen sıcak çayların ardından otobüsümüzle ulaşacağımız ve 12 adalara hakim, eşsiz manzarası olan Katrancı Koyu seyir terasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Fethiye’de ki otelimize dönüş ve akşam yemeğimiz otelimizde.

2.GÜN:KAŞ – KALKAN – KEKOVA BATIK ŞEHİR – HAMİDİYE KOYU – KEKOVA ADASI -XANTHOS ANTİK KENTİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında hareketle Likya uygarlığının başkenti olan Xanthos antik kentine gidiyoruz. Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş olan antik kentte Tapınaklar ve Nekropol-ü Tiyatro binasını, Harpyler Anıtını, Likya tipi mezarlarını, Bazilikasını görüyoruz. Eşsiz manzaraya sahip Kalkan Kaputaş Plajı ve Kaş’a geliyoruz buralarda vereceğimiz fotoğraf molaları sonrasında Üç ağız kasabasından teknemize biniyoruz (ekstra)  ve batık kent Kekova’yı gezmeye başlıyoruz. Kekova Tekne Turu, Kekova Adası, Tersane Koyu, Batık Liman, Simena Köyü (Kale Köyü), Hamidiye Koyu, Uçağız, Simena Kalesi, Korsan Mağarası gezileri ve yüzme molaları ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: YAMAÇ PARAŞÜTÜ- KRAL AMİNTAS MEZARI-TAM GÜN FETHİYE 12 ADALAR TEKNE TURU

Sabah (Arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar aşık olacaksınız.(Extra) Otelde alınan kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Fethiye merkezde bulunan Ve Kral Amintas adına yapılmış Likya Tipi Kral mezarı günümüzün ilk durağı olacak. Ardından Fethiye merkezden teknemize biniyoruz (ekstra). Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Tavşan Adası, Kızıl Ada,Göcek Adası, Yassıcalar Adası,Zeytinli Ada,Tersane Koyu ,Domuz Adası bulunmakta.Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye limanına dönüyoruz. Fethiye Kordonda verilen serbest zamanın ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

4.GÜN: AZMAK ÇAYI TEKNE TURU – AKYAKA – GÖKOVA – ŞİRİNCE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine geliyoruz. Burada verilen Azmak Çayı Tekne Turunu (ekstra) yapmak için kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayını görmek için nehre dümen kırıyoruz. Akyaka’dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılıyoruz. Zeytin ve Asman bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, -Benden selam söyle Anadolu’ya kitabının yazarı Dido Sotiriyu’nun doğum yeri Şirince’ye ulaşıyoruz. Eski adı çirkince olan bu şirin Rum köyünün sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıyor ve serbest zaman veriyoruz. Şarap Mahzenin’de yapacağımız alışverişin ardından dönüş için hareket ediyoruz. bir başka  MİSSTUR TURİZM  organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir