• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

KIBRIS TURU UÇAKLI 4 Gün 3 Gece


UÇAKLI KIBRIS TURU

5 YILDIZLI GRAND PASHA OTEL

9 ARALIK 2019 – 1500 TL

Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri, YP. Konaklama, Tüm Transferler

1.GÜN: Saat 02:30 hareket. İstanbul sabiha gökçen havalimanına gidiyoruz. Pegasus havayolu ile Saat 10:20 ucağı ile Ercan havalimanına hareket. Ercan havalimanında aracımıza biniyoruz ve otelimize gidiyoruz. Saat 14:00 gibi odalarımıza yerleşme ve serbest zaman.

2.GÜN: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası dileyen misafirlerle (extra) BEŞPARMAK – GİRNE Turuna katılıyoruz.  Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Orada 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Belapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi ziyaret edip, 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panaromik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahvesini yudumlayabilir, dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yapabilir. Otelimize gitmek üzere hareket ediyoruz otelde akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası dileyen misafirlerle (extra) GÜZELYURT – LEFKE Turuna katılıyoruz. Kıbrıs’ın en batısında bulunan yeşille mavinin buluştuğu Güzelyurt körfezine doğru Girne kıyı ovasının batı güzergâhına harekete geçiyoruz. Makarios ‘un avukatı ayni zamanda Ortadoğunun en büyük silah kaçakçısına ait Mavi köşkü ziyaret ediyoruz. Hemen sonra daha da batıya ilerleyip, tarımın merkezi ve tarihin dokusunun bir arada bulunduğu Güzelyurt şehrine geçişimiz devam ederken yemyeşil ormanlarından geçerek Güzelyurt’a varıyoruz. Burada adanın çeşitli bölgelerinden elde edilen zengin buluntuların sergilendiği Güzelyurt doğa ve arkeoloji müzesini ziyaret edip Kıbrıs’taki orijinalliğini günümüze kadar koruyabilen tek kilisesi St.Mamas ikon müzesini ziyaret edip ardından Öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra daha da batıya doğru geçiş yaparken 1963 yılında Erenköy direnişi esnasında şehit düşen pilot Cengiz Topel anıtını ve bakır madeni ocaklarıyla unlu CMC bölgesini panaromik olarak gördükten sonra Gemikonağı bölgesinde yer alan Soli antik şehrini kuğu mozaiği ile ünlü  Kıbrıs’taki ikinci büyük bazilikası  olan Soli bazilikasını ve Helenistik roma  dönemlerine ait Soli tiyatrosunu görüyor ardından da Vuni sarayı kalıntılarını ve Saray içerisindeki Athena Tapınağı ziyaret ederek Güzelyurt körfezinin kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra rotamızı Lefke kasabasına çeviriyoruz. Trodos dağlarının eteğinde bir zamanların bakır rezervinin en yoğun olduğu bölgede yer alan sevimli küçük Lefke kasabasında panaromik olarak turumuzu yaptıktan sonra Kıbrıs’taki ilk camilerden biri olan Piri paşa camiyi ziyaret edip ardından otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz, otelde akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN : Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası otelimizde ayrılıyoruz ve LEFKOŞA – MAGOSA Turuna katılıyoruz. Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa surlar içinde kahvesini yudumlayabilir, dileyenler de Magosa surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinden sonra Lala Mustafa Paşa Camiyi ,Venedik sarayı kalıntılarını , ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını, hayalet  şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra, adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü  St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa –Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panaromik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşaya geçiyoruz. Lefkoşa da binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun  küvette katledildiği ev; barbarlık müzesini ziyaretin etmemizin  ardından da  adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını gördükten sonra otobüste buluşup Ercan Havalimanı’na geçiyoruz. Pegasus havayoluyla saat 16:50 uçağıyla İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına gidiyoruz.Havalimanında bekleyen aracımızla Balıkesir ve Bandırma’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir dahaki turlarımızda görüşmek üzere siz değerli MİSS TURİZM misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

MİSS TURİZM TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 Miss Turizm. Tüm hakları saklıdır