• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

KIBRIS TURU UÇAKLI 4 Gün 3 Gece


UÇAKLI KIBRIS TURU

5 YILDIZLI GRAND PASHA OTEL

20 KASIM ÇIKIŞLI

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


GÜN: 20 KASIM 2017 PAZARTESİ

Saat 08:00′ da Akçay’tan hareket ederek. İzmir havalimanına gidiyoruz. Atlas Jet havayolu ile Saat 15:00’da Kıbrıs Ercan havalimanına hareket ediyoruz. Ercan havalimanında bizleri bekleyen aracımıza biniyoruz buradan da 5*Grand Pasha Hotel’e gidiyoruz. Otelimize girişimizi yaparak bu ilk günümüzü serbest bırakıp otele yerleşiyor ve otel imkânlarından tam gün faydalanıyoruz.

GÜN: 21 KASIM 2017 SALI
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası misafirlerimiz ile LEFKOŞA – MAGOSA Turuna katılıyoruz. Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa –Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panaromik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşaya geçiyoruz. Lefkoşa da Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev olan ve günümüzde müzeye çevrilen Barbarlık müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından da adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını gördükten sonra da Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa surlar içinde kahvesini yudumlayabiliyor. Ya da dileyen misafirlerimiz de Magosa surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabiliyorlar.

Serbest zamanın bitişinden sonra Lala Mustafa Paşa Camiyi ,Venedik sarayı kalıntılarını , ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra, adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra 5*Grand Pasha Hotel’e gitmek üzere hareket ediyoruz, otelimizde akşam yemeği ve konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.


GÜN: 22 KASIM 2017 ÇARŞAMBA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası misafirlerimiz ile BEŞPARMAK – GİRNE Turuna katılıyoruz. Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Orada 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Belapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi ziyaret edip, 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panaromik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz.

Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahvesini yudumlayabilir, Kıbrıs Evi olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yapabilir. Daha sonra otobüste buluşup 5*Grand Pasha Hotel’e gitmek üzere hareket ediyoruz, otelimizde akşam yemeği ve konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.

GÜN: 23 KASIM 2017 PERŞEMBE

Bu son günümüzde ise kahvaltı sonrasında uçuş saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Saat 17:00’ da Atlas Jet Havayolları ile İzmir Adnan Menderes havalimanına hareket ediyoruz. Akşam saat 18:30 gibi inişimizi yaparak Havalimanında bekleyen aracımızla Ayvalık’a dönüş. Bir daha ki turlarımızda görüşmek üzere siz değerli MİSS TURİZM misafirlerimize teşekkür ediyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018 Miss Turizm. Tüm hakları saklıdır