• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

KAPADOKYA TURU 2 Gece 3 Gün


KAPADOKYA TURU

Ihlara vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi, Avanos, Paşabağ, Uçhisar, Göreme, Ürgüp, Konya, Mevlana Türbesi ve Müzesi

  2 Gece Otel Konaklama 3 Gün 

Güzel Atlar Ülkesi’ne büyülü bir yolculuk.

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


20.NİSAN 19:00 ÇIKIŞLI 

1.GÜN:
IHLARA VADİSİ, DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ, GÜVERCİNLİK VADİSİ, UÇHİSAR KALESİ

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra gece yolculuğu yaparak sabah saatlerinde Aksaray ulaşıyoruz. Aksaray Ağaçlı dinlenme tesisinde kahvaltı molası veriyoruz(extra). Kapadokya gezimize içerisinde yüzlerce kilise bulunan ve doğa güzellikleriyle kendine hayran bırakan IHLARA VADİSİ. 14 Km uzunluğuna 150 metre derinliğe sahip vadide keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra 8 katlı  DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ’ni geziyoruz. Ardından GÜVERCİNLİK VADİSİ ve bölgenin en yüksek noktalarından olan UÇHİSAR KALESİ altında fotoğraf molası verip ilk günkü gezimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: GÖREME, PAŞABAĞ, DERVENT, ZELVE AVANOS, ASMALI KONAK, ÜRGÜP

*** Gün doğumunun güzelliklerinin ancak bu kadar güzel tanıklık edebileceğiniz BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak misafirlerimiz ile birlikte erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz.

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ‘ni ulaşıyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı ve Tokalı kiliselerini gezdikten sonra Kültür Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyeleri alışveriş molası veriyoruz. Ardından Peribacası oluşumu ve gelişiminin de en iyi gözlenebildiği yerlerden olan  PAŞABAĞ ve DERVENT vadilerini görüyoruz. Daha sonra 9. ve 13. yüz yıllarda Hristiyanların önemli yerleşim bölgelerinden birisi olan ve de sivri uçlu Peribacalarının en yoğun olduğu ZEVLE’ye geziyoruz. Hititler’den beri çarkla çanak – çömlek yapıldığı bilinen AVANOS‘da çanak – çömlek yapımı hakkında bilgi alıyoruz. ASMALI KONAK ve ÜRGÜP‘ü gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: KONYA, MEVLANA TÜRBESİ VE MÜZESİ

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra Kapadokya’ya veda ederek Konya’ya doğru hareket ediyoruz. 3 Saatlik yolculuk sonunda KONYA‘ya varıyoruz. Sultanu’l Ulema yani Âlimlerin Sultanı olan Hz Mevlana’nın sandukasının da bulunduğu Mevlana Müzesini gezmeye başlıyoruz. Burada ney sesi eşliğinde Hz. Mevlana ve babası Baha’uddin Veled’in Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Gümüş Kafes, Nisan tası, el yazmaları, Sakal-ı şerif, kutsal emanetler, tasavvufi çalgılar, Değerli halı ve kilimler, Horasan Erenleri ve Çelebi Mezarları,  Aşevi ve Derviş Evini görüyoruz. Öğle yemeğimizde Konya’nın meşhur yemeklerinin tadına bakarak dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Afyon’da dinlenme tesisinde akşam yemeği molası sonrası gecenin ilerleyen saatlerinde yolculuğumuz sona eriyor.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir