• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

İZNİK CUMALIKIZIK VE MİSİ KÖYÜ TURU


İZNİK CUMALIKIZIK MİSİ KÖYÜ TURU

GÜNÜBİRLİK

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


Tur Programı;

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Balıkesir yolu üzerinden Bursa’ya doğru harekete geçiyoruz. Susurluk‘da  vereceğimiz ihtiyaç molası sonrası Bursa Nilüfer çayının üzerine kurulu olan Nefis üzümleri, şırıl şırıl akan deresi, yemyeşil çam ormanları ve koruma altına alınmış, restore edilen eski ahşap evleriyle ünlü Misi Köy’e  gidiyoruz. Misi Köy doğa ve tarihin iç içe olduğu muhteşem bir köydür. Misi Köyü evleri Osmanlı mimarisini yansıtmakta ve restorasyonlarla bugüne kadar gelmiş kültürel fa aliyetlerin yapılacağı yerlere dönüştürülme projelerine başlanmıştır.  Misi Köyü ne ile meşhur derseniz   , köy geçim olarak eski zamanlardan beri  üzüm yetiştiriciliği ve şarapçılık ile  geçinmektedir.  Misi Köyü’nün diğer bir geçim kaynaklarından olan ipek böcekçiliğidir.  Misi Köy  asma yaprağı, şarap, pekmez ve misket üzümüyle tanınmaktadır. Rehberimizin tarihi anlatımları ardından sizleri alışveriş için serbest bırakıyoruz. Alışveriş molası sonrası Uludağ’ın eteklerinde bulunan Kızık Köylerinden Cumalıkızık köyüne varıyoruz. 700 yıllık geçmişe sahip köyde Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi’ni gezip dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığından geçmeyi deneyeceğiz.

Ardından Hıristiyanlar için önemli olan İznik Ayasofyası’nı (7.Ekümenlik Konsül’ü nün toplandığı yer) gezdikten sonra Süleymaniye Paşa Medresesi ve Çinicilik Atölyeleri’ni , Çini fırınlarının ortaya çıkarıldığı kazı alanlarını ve Lefke Kapı‘sını görüyoruz. Sonraki  durağımız  İznik Müzesi ( Nilüfer Hatun İmareti ), İznik Yeşil Camii’ yi de görüp panoramik İznik şehir turu ve Senato Binası kalıntılarını gördükten sonra turumuzu tamamlıyoruz.

 

 

 

 
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir