• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

İSTANBUL TURU – TARİHİ YARIMADA


İSTANBUL TURU

EYÜP SULTAN CAMİİ – EYÜP SULTAN TÜRBESİ – AYASOFYA – SULTANAHMET CAMİİ – DİKİLİTAŞ – ALMAN ÇEŞMESİ – TOPKAPI SARAYI – YEREBATAN SARNICI

GÜNÜBİRLİK

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, BALIKESİR(MERKEZ)


01:00 Hareket Yol güzergâhında verilen molalar sonrası İstanbul’a varıyoruz. Sabah kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra İslam aleminin en mukaddes mekanlarından Eyüp Sultan Camii’ni, Mekke’ye gelerek İslamiyet’i ilk kabul eden ve Hz. Muhammed’in bayraktarlığını yapan Halit Bin Zeyd (Hz. Eyüp) bulunduğu Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra 532-537 yılları arasında yapılan Ortaçağ’ın en görkemli yapılarından Ayasofya‘yı, Mimarbaşı Sedefkar Mehmed Ağa’nın ancak bir sedef ustasının gösterebileceği incelikle yaptığı Sultanahmet Camisi‘ni ve Sultanahmet Meydanında bulunan Dikilitaş ve Alman Çeşmesi hakkında bilgi aldıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman. Osmanlı İmparatorluğu’nun beylikten imparatorluğa geçişinin ve ayrıntılarında zerafet ve estetiği keşfedeceğiniz Topkapı Sarayı‘nı geziyoruz. İstanbul’un en büyük kapalı sarnıcı olan Yerebatan Sarnıcını geziyoruz. Dönüş için hareket ediyoruz.

 
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir