• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

İSTANBUL – AĞVA – MAŞUKİYE TURU 3 Gün 2 Gece


İSTANBUL TURU

BALMUMU HEYKEL MÜZESİ MADAME TUSSAUDS  – PANORAMA 1453 FETİH MÜZESi – RAHMİ KOÇ MÜZESİ  – FLORYA AKVARYUMSULTANAHMET MEYDANI-DİKİLİ TAŞ – ALMAN ÇEŞMESİ – TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA  – YEREBATAN SARNICI  – AĞVAMAŞUKİYE

2 Gece 3 Gün

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


1.GÜN: BALMUMU HEYKEL MÜZESİ MADAME TUSSAUDS  – PANORAMA 1453 FETİH MÜZESi – RAHMİ KOÇ MÜZESİ  – FLORYA AKVARYUM

Saat 06:00 Hareket. Yol güzergâhında kahvaltı molası sonrası İstanbul’a doğru yolculuğumuz devam ediyor. Tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismin yer alacağı Madame Tussauds İstanbul Balmumu heykel müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Panorama 1453 Fetih Müzesi ziyareti ile deniz ve kara savaşlarını bir masal edasında dinleyeceğiz. Endüstriyel Mirasın aynası olan Rahmi Koç müzesini ziyaret ediyoruz. Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan Florya Akvaryumda serbest zaman. Otelimize varış ve konaklama.

2.GÜN:SULTANAHMET MEYDANI-DİKİLİ TAŞ – ALMAN ÇEŞMESİ – TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA  – YEREBATAN SARNICI  – AĞVA

Sabah otelimizde aldığımı kahvaltı sonrası Rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. 532-537 yılları arasında yapılan Ortaçağ’ın en görkemli yapılarından AYASOFYA’yı, Mimarbaşı Sedefkar Mehmed Ağa’nın ancak bir sedef ustasının gösterebileceği incelikle yaptığı SULTANAHMET CAMİSİ’ni ve SULTANAHMET MEYDANında bulunan DİKİLİTAŞ ve ALMAN ÇEŞMESİ hakkında bilgi aldıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman. Osmanlı İmparatorluğu’nun beylikten imparatorluğa geçişinin ve ayrıntılarında zerafet ve estetiği keşfedeceğiniz TOPKAPI SARAYI’nı geziyoruz. İstanbul’un en büyük kapalı sarnıcı olan YEREBATAN SARNICInı geziyoruz ve Ağva’ya doğru hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve Canlı müzik otelimizde.

3.GÜN: AĞVA, MAŞUKİYE

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimizle bot turu yapıyoruz. Ağva merkezde alışveriş için serbest zaman sonrası Maşukiye’ye hareket ediyoruz. İlçenin biraz yukarısında yer alan mesire yerinde dileyen misafirler Öğle yemeğimizi alıyor. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergâhında gerekli molalar veriyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere aracımız misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz. Karesi Turizmin yol güzergâhında değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir