• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

İSKEÇE KARNAVALI 3 Gün 2 Gece


İSKEÇE KARNAVALI

SELANİK – ATATÜRK’ÜN EVİ – BEYAZ KULE – KAVALA – İSKEÇE – GÜMÜLCİNE

Yeşil Pasaporta Vize Yok!

2 Gece 3 Gün

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


HAREKET


1.GÜN:
SELANİK, ATATÜRK’ÜN EVİ, BEYAZ KULE

Alexandroupolis (Dedeagaç) , Komotini (Gümülcine) , Xanthi (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e ulaşıyoruz. Şehir turumuza baslarken Selanik’in çağlar boyunca Bizans İmparatorluğunun ve daha sonra Osmanlı imparatorluğu  hükümdarlığı altında , İstanbul’dan  sonra ikinci en önemli şehri olduğunu hatırlatmak gereklidir.  Benzersiz güzellikteki anıtlarla, eski Bizans kiliseleriyle ve tarihi eserleriyle Avrupa Müze Konseyinin 2005 yılındaki ödülünü alan Selanik kendisini  keşfetmemizi bekliyor. Muhteşem turumuz en unutulmaz ve önemli yerleri kapsamına alarak şehrin simgesi olan Beyaz Kule‘den başlıyor. Göreceğimiz diğer önemli anıtlar ve eserler  arasında  yerli Makamlar  tarafından Müze olan Atatürk’ün evi, Rotonda, Döner Kule ve fuar meydanı bulunmaktadır. Eski surları da ziyaret ettikten sonra Yunanistan’in en buyuk katedrali olan Aziz Dimitrios kilisesini ziyaret edeceğiz. Diğer bir durağımız kafe ve restoranlarıyla unlu olan ve  İzmir’e benzeyen Kordon boyu. Molamız dan sonra otelimize varıp odalarımıza yerleşiyoruz. Günün kalan kısmını istediğimiz şekilde değerlendiriyoruz. Aksam yemeğimizi(extra) canlı Yunan müziği eşliğinde geleneksel bir tavernada alabiliriz.

2.GÜN: İSKEÇE KARNAVALI 

Kahvaltımızı alıp otel işlemlerini yaptıktan sonra Xanthi (İskeçe) Karnavalı için Selanik’ten ayrılıyoruz.. Yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuktan sonra Karnaval şenliklerinin olacağı Xanthi(iskeçe)  şehrine varıyoruz. Yunanistan’in  ünlü 2. nci  karnavallarından biri olarak bilinen ve saatlerce müzik ve dans eşliğinde süren etkinliklere bizde katılıp eğlendikten sonra, aksam Selanik’e dönüş  buyuk ve coşkulu bir eğlenceden sonra otelimize varış  ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:KAVALA, GÜMÜLCİNE 

Kahvaltı’dan sonra  Kavala‘ya hareket ediyoruz. Kavala ’da göreceğimiz Su kemerleri, Liman, 19 yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda, Komotini(Gümülcine) üzerinden devam edip gezimizi tamamlayıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Daha sonra Gelibolu-Lâpseki üzerinden uygun molalarla Edremit körfezine ulaşıyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 Miss Turizm. Tüm hakları saklıdır