• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

GÖLYAZI TRİLYE MUDANYA CUMALIKIZIK TURU


GÖLYAZI, TRİLYE, MUDANYA, CUMALIKIZIK TURU

GÜNÜBİRLİK

Tarih ve doğayı beraber sunan eşsiz güzellikler!

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE


Tur Programı;

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Balıkesir – Bursa yolu üzerinden Gölyazı’ya doğru harekete geçiyoruz. Susurluk‘da  vereceğimiz ihtiyaç molası sonrası Ulubat Gölü üzerinde kurulmuş Gölyazı köyüne ulaşıyoruz. Doğa ve tarihi bir arada sunan Gölyazı köyünü sahil boyunca gezip Eski Rum mimarisine sahip sokaklarında dolaşıyoruz.  Ulubat gölüne karşı çaylarımızı yudumlayıp Eski bir Rum Köyü olan Trilye’ye doğru yola çıkıyoruz.

İznik Konsilinden aforoz edilen 3 papazın kurduğu şehir olarak bilinen Trilye‘ ye varış. Mübadeleden etkilenmiş olan Trilye’nin o mistik havasını eski mimariler arasından yapacağımız keyifli yürüyüşle başlatıyoruz. Faruk Çelik Kültür Merkezi Taş mektep Fatih Camii Dündar evi (panoramik) olarak gördükten sonra Çamlı Kahve’ye çıkıyoruz eşsiz manzara karşısında kahvemizi yudumluyoruz. Trilye sonrası durağımız Mudanya. Kurtuluş Savaşı’nın silahlı mücadelesini sona erdiren Mudanya ateşkes mütarekesinin imzalandığı şehirde Mütareke evini panoramik olarak gördükten sonra şehirden ayrılıp Uludağ’ın eteklerinde bulunan Kızık Köylerinden Cumalıkızık köyüne varıyoruz. 700 yıllık geçmişe sahip köyde Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi’ni gezip dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığından geçmeyi deneyeceğiz. Köyde vereceğimiz alışveriş molası sonrası turumuzu tamamlayıp dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

 
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir