• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

GÖKÇEADA TURU 2 Gün 1 Gece


GÖKÇEADA TURU 

HER  PAZARTESİ VE PERŞEMBE

1 Gece Otel Konaklama 2 GÜN 

 

1.GÜN: DENİZ VE ŞİFALI ÇAMUR BANYOSU, GÜNEŞİN BATIŞI

Misafirlerimizi hareket noktalarından aldıktan sonra Çanakkale’ye gidiyoruz. 8.00’ de feribota binerek 30 dakika süren deniz yolculuğu ile Ecebat’a varıyoruz. İkinci feribot yolculuğumuzu yapmak için Kabatepe Limanına gidiyoruz. Feribotla saat 10.00 gibi Gökçeada’ya geçmek üzere hareket ediyoruz.  Gökçeada’ya geldikten sonra odalarımıza yerleşip kısa sürede denize gitmek üzere hazırlanıp lobide toplanıyoruz. Öğle yemeğimiz yedikten sonra Gökçeada’nın en güzel plajı olan ve şifalı çamur banyolarınında olduğu aydıncık plajında gün boyu denizin tadını çıkartıyoruz. Akşam üzeri duş molası için otelimize dogru yola çıkıyoruz.Kısa sürede duşlarımızı aldıkdan sonra Türkiye’nin en batı noktasıdan güneşin batışını izlemek üzere Y.Kaleköye gidiyoruz. Tarihi kalelerinin de bulunduğu tepeden eşşiz manzarnın keyfini çıkartıp, hatıra fotoğraflarımızı çektikten sonra akşam yemeği için restaurantımıza gidiyoruz. Keyifli bir akşam yemeği ve full eğlenceden sonra yürüyüş mesafedeki kaleköy kordonda sertbest zaman verip belirlenen bir saatte istirahat etmek üzere otelimize dönüyoruz.(Not: Denizde yüzme molası ortalama: 3-4 saattir

2. GÜN: TAMAMEN TARİHİ VE KÜLTÜREL GEZİ

Sabah otelimizde keyifli bir açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra odalarımızı boşaltıp eski bir tarihi Rum köyü olan ve dibek kahvesiyle ünlü Zeytinli köyüne gidiyoruz. Farklı lezzete ki tatlılardan ve dibek kahvesinin tadına bakıp, otantik sokaklardan yürüyerek, rehberimiz işliğinde köyün farklı mimari yapısını, eski çamaşırhane,Kilise ve resim galerisini görüyoruz. Kısa yürüyüşümüzün ardından bir başka tarihi köy olan Tepeköy’e doğru yola çıkıyoruz. Burada eski Rum evleri,tarihi yapıları, 600 yüzyıllık olarak bilinen çınar ağaçlarını ve şarap fabrikasını rehberimiz eşliğinde görüyoruz. Tepeköy gezimizin ardından yine çok eski bir tarihi köylerden ve zamanında Türkiyen’inde en büyük köyü olarak bilinen Dereköy’e gidiyoruz.Burada bulunan Rum çamaşırhanesi ,eski zeytinyağ üretim fabrikası ve eski taş evlerininde bulunduğu sokaklarını gördükten sonra otobüsümüze binip baraja doğru yola çıkıyoruz. Eşsiz baraj manzarasında kısa bir mola verip, fotoğraflarımı çektikten sonra ilçe merkezinde organik doğal ve yöresel ürünlerin bulunduğu stantlardan (ada şarabı, zeytinyağ, el yapımı reçeller, doğal bitkilerden yapılan kremler ve sabunlar, kekik balı vb.) alışveriş ve öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından proğramımızı tamamlamış olup dönüş için feribota gidiyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir