• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

ESKİŞEHİR TURU 2 Gün 1 Gece


ESKİŞEHİR TURU

1 Gece Otel Konaklama 2 Gün

Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir’de Unutulmaz 2 Gün!


1.GÜN: ODUNPAZARI – KURŞUNLU KÜLLİYESİ – BALMUMU MÜZESİ – ATLIHAN ÇARŞISI – CAM MÜZESİ – DEVRİM ARABASI 

Hareket Saat: 06:00

Misafirlerimizi hareket noktalarından aldıktan sonra Balıkesir yolu üzerinden Eskişehir’ e doğru yola çıkıyoruz. İlk mola noktamız Susurluk’taki dinlenme tesisimizde kısa bir molanın ardından Bursa inegöl üzerinden Eskişehir‘e ulaşıyoruz. İlk durak noktamız Osmanlı döneminde kalma tarihi Odunpazarı Evleri, şehrin ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen Osmanlı mimarisini yansıtan cumbalı evleriyle ünlü Odunpazarı’nın sokaklarında gezip fotoğraf çekiyoruz. Ardından eskiden bir han olarak kullanılan şuan ise çarşı olarak hizmet veren Atlıhan El Sanatları Çarşına gezip Eskişehir’e özgü Lületaşı’ndan yapılmış ürünleri satın almak alışveriş molası veriyoruz. Daha sonra 1525 yılında yapılmış 5 bölümden oluşan Kurşunlu Külliyesini gezmeye başlıyoruz. Külliyenin içerisinde bulunan Lületaşı Müzesi, El Sanatları Merkezi ve Sıcak Cam atölyesini gördükten sonra dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nde etkileyici dakikalar geçiyoruz. Ardından Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. İlk gün gezimizi tamamlayıp şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: PORSUK GONDOL TURU – KENT PARK – SAZOVA PARKI 

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra Porsuk Çayında Gondol turu yapıyoruz. Gondol Turunun ardından içerisinde Eskişehir’in plajını bulunduran Kent Park geçiyoruz. Buradaki gezintimiz sonunda öğlen yemeğinde çiğ börek  ve tatar çorbası sorpa tadıyoruz. Öğle yemeğinin sonrasında Türkiye’nin en iyi parkları arasında gösterilen Sazova ulaşıyoruz. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkında verilen serbest zamanda Masal Şatosu, Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Korsan Gemisi ve Eti Sualtı Dünyası gezebilirsiniz. Saat 17:00 Eskişehir’de turumuzu tamamlayıp geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. 00:00 civarı Akçay’a ulaşmış oluyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir