• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

EGE İNCİLERİ TURU 5 Gün 4 Gece


EGE İNCİLERİ TURU

FETHİYE ÖLÜDENİZ – DALYAN – SAKLIKENT – MARMARİS – AKYAKA – GÖKOVA

4 Gece 5 Gün (3 Gece Herşey Dahil Otel Konaklamalı)

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


1.GÜN: Saat 21:00’de hareket. 

Balıkesir- Akhisar – Manisa  – İzmir – Aydın – Muğla istikametini takip ederek yol üzerinde ki gerekli dinlenme molalarını vererek sabahın erken saatlerinde Köyceğiz yolunda ki kahvaltı alacağımız restaurantımıza ulaşıyoruz.

2.GÜN: SAKLIKENT KANYONU, FETHİYE ÖLÜDENİZ

Sabah yolda alacağımız extra kahvaltının ardından Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir, sonrasında Fethiye Ölüdeniz’de ki otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmemizin ardından tesis içerisinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler otelin aktivitelerinden yararlanabilir. Dileyen misafirlerler yamaç paraşütü gibi aktiveteler yaparak denizin ve havuzun keyfini çıkartabilirler.

KONAKLAMA:

3.GÜN: DALYAN, TEKNE TURU, İZTUZU PLAJI, MARMARİS,  

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Fethiye’de ki otelimizden ayrılarak Dalyan’a geçerek Dalyan Tekne Turu Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, Köyceğiz’i Denize bağlayan Su kanalı üzerinde sazlıklar arasında yolculuğumuza başlıyoruz. BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz, Balık üretme çiftliklerini geçiyor, Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İz tuzu plajına ulaşıyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek Nehrin kenarında vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası  güzelleşmek ve gençleşmek için çamur banyosuna gidiyoruz. Dalyan’da ki tekne turumuzu tamamlayarak bizi bekleyen aracımıza binerek Marmaris’e doğru yol alıyoruz. Marmaris’e ulaşarak buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra Barlar sokağına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden servisimiz kalkacaktır.

DALYAN TEKNE TURU VE BARLAR SOKAĞI TURU EXTRA OLARAK ALINACAKTIR.

KONAKLAMA:

4.GÜN: MARMARİS TEKNE TURU, BARLAR SOKAĞI

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonra dileyen misafirlerimizle Marmaris tekne turumuza çıkacağız. Marmaris’in benzersiz koylarında hem denize girmek hem de o koyları resmetmek için vaktimiz olacak. Tekne turumuzun ardından marinaya inerek Marmaris Kapalı çarşısında alışveriş ve gezi molamızı yapacağız. Tekne turuna gelmeyecek misafirlerimiz otelimizde serbest olarak vakit geçirebilirler. Ardından tesisimize gelerek akşam yemeği ve dinlenmek için serbest zamanımız olacak. Akşam Barlar sokağına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden servisimiz kalkacaktır.

MARMARİS TEKNE TURU VE BARLAR SOKAĞI TURU EXTRA OLARAK ALINACAKTIR.

KONAKLAMA:

5.GÜN: SELİMİYE KÖYÜ, HİSARÖNÜ KÖYÜ, AKYAKA, AZMAK ÇAYI SANDAL TURU

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Marmaris’e özgü olan çambalının tadına bakıyoruz. Almak isteyen misafirler buradan temin edebilirler. Ardından Marmaris’in en popüler köyü olan Selimiye köyüne gidiyoruz burada gezi ve dileyen misafirler için de yüzme molamız olacaktır. Selimiye köyünden daha sonra Hisarönü köyüne giderek burada ki denizin ortasından yol geçen  Kızkumun da yürüyüş yapabilirsiniz. Marmaris’e veda ederek Evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan Akyaka Beldesine varıyoruz. Burada Öncelikle Akyaka’da ki Azmak Çayı sal turumuza (EXTRA) çıkıyoruz. Tekne turumuzun ardından bu güzel beldeyi keşfedebilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Ardından Akyaka’dan ayrılarak dönüş için harekete geçiyoruz. Aydın Çine’de vereceğimiz akşam yemeği molası ardından dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz.

MARMARİS TEKNE TURU VE BARLAR SOKAĞI TURU EXTRA OLARAK ALINACAKTIR.

KONAKLAMA:
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir