• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

EDİRNE TURU Günübirlik


EDİRNE TURU

GÜNÜBİRLİK

Osmanlı kültürel mirasının en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne!

Hareket Noktaları;
00:45  Burhaniye Meydan
01:10   Edremit Otogar
01:30   Akçay Işıklar ( Sarıkız Ofis)
01:45   Güre Işıklar
02:00  Altınoluk Merkez Işıklar
02:15   Küçükkuyu Merkez Işıklar


Tur Programı;

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Çanakkale‘ye doğru yola çıkıyoruz. Lapseki feribot iskelesinden 25 dk deniz yolculuğu sonunda Gelibolu’ya ulaşıyoruz. Keşan ve Uzunköprü’ yü geçerek sabah 07:00 civarı Edirne‘ye ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı  yaparak Yunanistan’la sınır kapımız olan Pazarkule Sınır Kapısı’na geçiyoruz. Sınır kapısında verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Lozan Barış Antlaşmasıyla Türkiye topraklarına katılan Karaağaç semtinin tarihi  yolu üzerinde bulunan Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı ve Tren İstasyonu gezilerinden sonra Balkan Savaşı sırasında Sarayiçi’nde aç susuz bırakılarak ölen 20 bin askerimizin anısına yapılmış Balkan Savaşı Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Saray kalıntıları ve tarihi Kırkpınar Er Meydanının ardından 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi‘ni geziyoruz. Ardından Edirne’nin kahraman savunucusu Şükrü Paşa adına yaptırılan Şükrü Paşa  Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi’ni ziyaret edip Edirne’nin eşsiz lezzeti Tava Ciğeri eşliğinde öğlen yemeğimizi alıyoruz.

Öğlen yemeği sonrası Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği Selimiye Camii, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii ve yazılarıyla ünlü Eski Camii ziyaret ediyoruz. Cami gezilerimizi tamamladıktan sonra verilen alışveriş molasında Edirne’nin ünlü deva-i misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, yöresel meyve sabunları alabilirsiniz. Saat 18:00’de Edirne turumuzu tamamyıp geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir