• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU 2 Gün 1 Gece


KAKAVA ŞENLİKLERİ’NDE

EDİRNE TURU

EDİRNE’NİN TEK 5 YILDIZLI OTELİ MARGİ OTEL KONAKLAMALI
05 – 06 Mayıs 2018

Selimiye Camii, Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Adalet Kasrı, Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı,II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, DİKİLİ, BALIKESİR(MERKEZ)


1.GÜN: EDİRNE – SELMİYE CAMİİ – ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ – ESKİ CAMİİ

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra saat 07:00 Edirne‘ye doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde verilen Kahvaltı molası sonrası öğlen saatlerinde Edirne’ye ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’ da önemli bir kültür mirası olan, camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne ’ de ilk önce öğle yemeği alıyoruz. Öğlen yemeği sonrası Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği Selimiye Camii, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii ve yazılarıyla ünlü Eski Camii ziyaret ediyoruz. Cami gezilerimizi tamamladıktan sonra verilen alışveriş molasında Edirne’nin ünlü deva-i misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, yöresel meyve sabunları alabilirsiniz. Alışveriş molası sonrası otele yerleşme.

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Öğle Yemeği: Edirne’de serbest olarak alınacak. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Serbest alınacak.(EKSTRA)
Konaklama: Margi Otel –  Edirne http://www.margiotel.com/

2.GÜN: KARAAĞAÇ – SARAYİÇİ – SAĞLIK MÜZESİ – LOZAN ANITI – BALKAN ŞEHİTLİĞİ

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Lozan Barış Antlaşmasıyla Türkiye topraklarına katılan Karaağaç semtinin tarihi  yolu üzerinde bulunan Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı ve Tren İstasyonu gezilerinden sonra Balkan Savaşı sırasında Sarayiçi’nde aç susuz bırakılarak ölen 20 bin askerimizin anısına yapılmış Balkan Savaşı Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Saray kalıntıları, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, tarihi Kırkpınar Er Meydanının ardından 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi‘ni geziyoruz. Ardından Edirne’nin kahraman savunucusu Şükrü Paşa adına yaptırılan Şükrü Paşa  Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi’ni ziyareti sonrası gezimizi tamamlayıp dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Edirne’de serbest olarak alınacak. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Serbest alınacak.(EKSTRA)








Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir