• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

EDİRNE İĞNEADA TURU 2 Gece 3 Gün


EDİRNE & İĞNEADA TURU

2 Gece Otel Konaklama 3 Gün

 

1.GÜN: EDİRNE –ESKİ CAMİİ-ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ–SELİMİYE CAMİİ – LOZAN ANITI

Saat 08:00’da hareket ediyoruz. Kahvaltı molamızı yol güzergâhında serbest veriyoruz. Yaklaşık 6 saatlik bir yolculuğun ardından Edirne’ye ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’ da önemli bir kültür mirası olan, camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne ’ de ilk önce öğle yemeği alıyoruz. Yemek sonrası Makedonya Saat Kulesi, kapılarıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii, Rüstempaşa Kervansarayı, Bedesten gezilerimizi tamamlıyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Edirne’nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulabilirler.

KONAKLAMA: EDİRNE MARGİ HOTEL

2.GÜN: ADALET KASRI-SAĞLIK MÜZESİ-LOZAN ANITI-KARAAĞAÇ

Sabah kahvaltısı sonrası Saray içi gezisi, Tarihi Kırk pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği çeşitli gezi noktalarımız olacak. 16. yy da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne layık görülen II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi gezilerinin ardından Meriç Nehri kıyısında öğle yemeğimizi alıyoruz. 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan, Edirne’ ye 4 km.’lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezileri sonrasında İğneada’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhında Kırklareli’ne uğruyoruz burada çay-kahve molası sonrası yolculuğumuz devam ediyor. İğneada otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde. Akşam otelimizde canlı müzik eşliğinde eğlenceli bir gece geçiriyoruz.

KONAKLAMA: İĞNEADA RESORT HOTEL

3.GÜN: İĞNEADA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası  İğneada gezimize sırasında  limanköy, beğendik köyü, iğneada merkez , mert ve erikli gölleri ( hava müsaitliği ve zaman doğrultusunda göl gezileri yapılabilmektedir) Longoz ormanları  görülecek yerler arasındadır. Longoz Ormanları; su basar ormanlar demektir. Yıldız Dağları’ndan Karadeniz sahillerine doğru akan derelerin taşıdığı alüvyonların birikmesi  ve mevsimsel olarak sular altında kalması sonucunda longoz ormanları oluşmuştur. Bu taşkın alanlar Longoz(su basar) alanlarını ve birbirinden farklı deniz, göl ve orman ekosistemlerini oluştururlar. Gezimizin ardından  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergâhında gerekli molalar veriyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere aracımız misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz. Miss Turizm  yol güzergâhında değişiklik yapma hakkı saklıdır

 
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir