Miss Turizm

FERGİZTUR TURİZM TAŞIMACILIK ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.

Uçak Ve Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu

Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu Erzurum’un ve Kars'ın Tüm Güzelliklerini Sizlere Sunuyoruz.…
  • Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu
  • Çıldır Gölünde Kızak Binme ve Buz ile Kaplı Gölde Balık Tutma
  • Geleneksel Kafkas Gecesi
  • Kaz evinde Yöresel Yemekleri Tatma İmkânı

DOĞU EKSPRESİ İLE
 UÇAKLI
KARS & ERZURUM

3 Gün 2 Gece KARS PARK HOTEL Konaklamalı

Geleneksel Kafkas Gecesi
Çıldır Gölünde Kızak Binme ve Buz ile Kaplı Gölde Balık Tutma
Kaz evinde Yöresel Yemekleri Tatma İmkânı
Tüm Akşam Yemekleri Dâhil

17 OCAK 2022 hareketliTUR PROGRAMI


1. Gün | Kars

Saat 07:20 Pegasus uçağı ile Kars’a uçuyoruz. Kars’a havalimanına varıyoruz. Bagaj işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Kars Merkezde ilk olarak Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Harakani Külliyesini ziyaret ediyoruz ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Daha sonra Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü’yü geziyoruz. Namık Kemal’in dedesiyle bir süre yaşadığı ve ilk şiirlerini kaleme aldığı bilinen evi ziyaret ediyoruz. Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz ( Vilayet konağı, Defterdarlık binası, Belediye Binası, Hekim evi) gezimiz sonrasında otelimize yerleşme akşam yemeği. Konaklama: KARS PARK HOTEL

2. Gün | Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani’ye geçiyoruz. Aziz Prktich Kilisesi, Resimli Kilise (Tigran Honents),Büyük Katedral (Fethiye Cami), Kervansaray, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Ebu-l Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımlar ardından, Türkiye’nin en doğusundaki Tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz göl kenarın da Kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz sonrasın da öğle yemeğimizi yiyoruz. Kars merkeze dönüyoruz ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Konaklama: KARS PARK HOTEL

3. Gün | Erzurum

Sabah erken otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz Kars Garına gidiyoruz Saat 08:00 Erzurum’a giden trene biniyoruz 4 saat sürecek yolculuğumuzda Anadolu'nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Erzurum garında indikten sonra ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. İlhanlı döneminden kalma Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Çifte Minareli Medrese ile tüm Anadolu’nun en heybetli yapılarından birini görme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri olan Üç Kümbetleri ziyaret ediyoruz. Kongre binasını ziyaret ettikten sonra Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile turumuzu sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 20:05 uçağı ile İstanbul Sabiha gökçen havalimanına uçuyoruz. 


DAHİL OLANLAR:
-Pegasus Hava Yollarıyla gidiş dönüş uçak bileti
-Doğu Ekspresi Tren bileti ( ERZURUM / KARS ARASI)
-Otelimizde 2 Gece Konaklama
-Otelimizde 2 Sabah kahvaltısı
-Otelimizde 2 Akşam yemeği
-Ulaşım
-Çevre Gezileri
-Profesyonel Rehberlik hizmetleri
-1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
-Tüm Öğle Yemekleri
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
-Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
-Tüm Özel Harcamalar
-Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri
-Edremit ve Balıkesir'den Havalimanı Transferi (200 TL)
-Bursa'dan Havalimanı Transferi (130 TL)
-Kafkas gecesi
-Atlı kızak, Kar Motoru


EK BİLGİLER

Tur Şartnamesi

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Günübirlik Turlarımızda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Miss Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Miss Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Miss Turizm sorumluluğu yoktur.

Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Miss Turizm saklıdır.

Turun iptali durumunda Miss Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Miss Turizm sorumlu değildir.

Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.