Miss Turizm

FERGİZTUR TURİZM TAŞIMACILIK ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Turu (YATAKLI VAGON)

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars'a uzanan masalsı bir yolculuk sizi bekliyor. Yataklı…
 • Turistlik Doğu Ekspresi (YATAKLI VAGON)
 • Çıldır Gölü Atlı Kızaklar
 • Ani Harabeleri
 • Kafkas Gecesi
 • Boğatepe Köyü
 • Erzurum

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars'a uzanan masalsı bir yolculuk 

06/10 ŞUBAT Turistlik Doğu Ekspresi Turu ( Gerçek Yataklı Vagonlarla Seyahat) 

Turumuz 20 Kişi 10 Çift İle Sınırlıdır

Yataklı Vagonda Seyahat

Uçak İle Dönüş

1 Gece Trende Konaklama ( Ankara - Kars Yönünde)

2 Gece Kars'da KonaklamA

KİŞİ BAŞI 7500₺


TUR PROGRAMI


1 Gün | Ankara

Transfer isteyen misafirlerimizle buluşma saatlerimiz;

02:00 Küçükkuyu, Altınoluk, Akçay, Edremit, Burhaniye

04:00 Balıkesir 

06:30 Bursa 

Ankara ulaştığımızda ilk uğrak noktamız ANITKABiR Atamızın huzuruna çıktıktan sonra 16.55 Ankara’dan hareket edecek olan Turistik Doğu Expresi ile yolculuğumuz başlıyor. Konaklama trende bizler için ayrılmış olan yataklı vagonlarda gerçekleşecektir.

Akşam yemeği: Dileyen misafirlerimiz tren restoran bölümünde serbest alabilirler. (Ekstra)Konaklama: Doğu Ekspresi Yataklı Vagon

2 Gün | Erzincan – Kemaliye – Erzurum - Kars

08:00 Erzincan'a ulaşıyoruz. Burada verilen zaman 2 Saat 45 Dakikadır.  Dileyen misafirlerimiz ile Erzincan Girlevik Şelalesi Turu (extra) olarak katılabiliyorlar. Ardından Erzincan üzerinden 14:50 cıvarında Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum'da tren hareket saatimiz 17:50'dir. Bu 3 saatlik molamızda dileyen misafirlerimiz Erzurum şehir merkezine giderek Cağ kebabı yiyebilirler. Serbest zamanın ardından trenimize biniyoruz. 22:00 da Kars’a ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. (Bu gece konaklamamız oda kahvaltı sağlanmaktadır.)

 • Kahvaltı ve öğle yemeği: Trenin restoran bölümünde serbest alınmaktadır. (Ekstra)
 • Konaklama Oteli : KARS PARK HOTEL


Konaklama: KARS PARK HOTEL

3 Gün | Ani Harabeleri - Çıldır Gölü – Boğatepe Köyü

Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltının ardından İlk durağımız Ani Harabeleri ziyaretimiz olacak. Türkiye -Ermenistan doğal sınırını çizen Arpaçayı, Türklerin Anadolu'ya girdikten sonra yapılan ilk camii olan Ebu-l Menucehr Camiini, Ani Katedralini, Ateşgede yapısını ve Kervansaray yapıları göreceğimiz yerler arasında olacak. Açık bir havaya denk gelirsek efsanevi Ağrı Dağı'nı da görebileceğiz. Ani gezimizin ardından Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.)(Ekstra) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Türk kadının istediği takdirde neler başarabileceğinin en somut örneğini sizlere göstermek için çok büyük bir başarı öyküsünün sergilendiği bir köye, Boğatepe köyüne gidiyoruz. Boğatepe köyü peynir müzesi ve mandırasını ziyaret ederek dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkanı da sunacağız. Boğatepe köyü ziyaretimizin ardından Kars şehir merkezine dönüyor otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ile muhteşem dansları ile erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise bir su üzerinde süzülürcesine dans ettiği, Kafkas kültürünün en güzel halk danslarının sergilendiği keyifli bir Kafkas gecesine gidebiliriz. Extra olarak sunulacak olan bu gece aktivitesi konusunda rehberimiz sizlere tur esnasında gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. 

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği: (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama Oteli : KARS PARK HOTELKonaklama: KARS PARK HOTEL

4 Gün | Kars, Sarıkamış, Erzurum

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz, Kars Kalesi ve Kümbet Camii, Kars Taşköprü, görüyoruz. Daha sonra Kars merkezde serbest zaman veriyoruz. Bu sürede dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Serbest zamanın ardından Rusların katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fetiye Camii’ni geziyoruz sonrasında Rus Savaşlarının etkisini iliklerimize kadar hissettirecek olan Kanlı Tabya’ ya ulaşıyoruz. Gerçek bir savaş kalıntısı olan ve Rus baskını sonrası bütün askerlerimizin Şehit olmasından dolayı Kanlı Tabya ismiyle anılan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesini gezdikten sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. 90 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış’ta bulunan Sarıkamış Şehitler Anıtını görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra Erzurum’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Yakutiye Medresesini geziyoruz. Gezimizin ardından günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolların PC2553 sefer sayılı uçağı ile 18:45 İstanbul Sabiha Gökçen uçuşuyla İstanbul’a ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize bir başka Miss Turizm turunda buluşmak üzere veda ediyoruz.Konaklama: Uçakla Dönüş
DAHİL OLANLAR:
- Turistik Doğu Ekspresinde Yataklı Vagon 1 Gece Konaklama
- Kars Park Otel 2 Gece Konaklama
- Erzurum - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Ekonomi Sınıf Gidiş Dönüş Uçak Bileti
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti
- Lüks Turizm Araçları İle Ulaşım
- Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
- Açık Büfe Veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
- Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
- 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
- Tüm özel harcamalar
- Tüm öğle yemekleri
- Tüm yemeklerde alınan içecekler
- Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
- Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
- Balıkesir - Ankara Gidiş Gidiş Transfer ( 250 TL )
- İstanbul Sahibha Gökçen - Balıkesir Dönüş Transferi ( 250 TL )

EK BİLGİLER

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TANITIM VE HATIRLATMALAR

 • Tren varış saati ön görülen saat olup, seyahat süresinde gecikmeler yaşanabilmektedir ve programda sarkmalar olabilir. Seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.
 • Turistik Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur.
 • Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur.
 • Oda içinde 1 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır.
 • Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir.
 • Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır.
 • Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.
 • Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler.
 • Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır.
 • Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

YATAKLI VAGON KATILIM ŞARTLARI

 • Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonda Odalar iki Kişiliktir.
 • Üç kişilik rezervasyonlarda Tren konaklaması için; Misafirlerimize iki adet iki kişilik oda verilir.
 • Odalardan bir tanesinde tura katılan başka bir misafir, diğer misafir ile eşleştirme yapılır ve iki kişi konaklama yapar.
 • Otelde tek kişi kalmak isteyen misafirlerimiz doğu ekspresi tren seyahati konaklamasında iki kişilik oda verilir, tura katılan başka bir misafir ile eşleştirme yapılır.
 • Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.


İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.