• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU


DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

1 Gece Otel Konaklama 2 Gün  9-10 Şubat 2019

İlk onlar çiçek açar, Badem Çiçekleri

 

1. GÜN DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ, ESKİ DATÇA, YENİ DATÇA

Misafirlerimizi belirli noktalardan aldıktan sonra turumuza başlıyoruz.  Sabah saatlerinde  alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, DATÇA BADEM FESTİVALİ Turumuz için, dağların arasından, kıvrılarak uzanan bir yoldan, çam, zeytin, badem ağaçlarının mis kokuları ve eşsiz güzellikleri arasından geçerek DATÇA’ ya ulaşıyoruz. Vakit kaybetmeden ulaştığımız DATÇA’ da, Badem Çiçeği festivalinde birçok etkinlik sizleri bekliyor… El emeği olan ürünler ile hediyelik eşyalar satılan panayır alanında ayrıca bölgesel dans gösterileri içerisinde keyifli saatler geçiriyoruz. Festival alanında yöreye has lezzetlerden öğle yemeğimizi aldıktan sonra, ünlü coğrafyacı ve tarihçi Strabon’ un ‘’Tanrı, yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını istiyorsa Datça Yarımadasına bırakır’’  sözünde de dediği gibi, bu muhteşem güzellikteki şirin beldede, önce ESKİ DATÇA’ nın dar sokaklarında gezip tarihi dokusunu inceliyoruz. Sonrasında, YENİ DATÇA gezimizi de tamamlayarak,  MARMARİS’ e hareket ediyoruz. OTEL’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN GÖKOVA, AKYAKA, AZMAK TEKNE TURU, BELEN KAHVESİ
Sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ayrılarak, Marmaris merkez’e geçiyoruz. Sahilde yürüyüşler yapıyor ve çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Güzel anılarımızla, GÖKOVA KÖRFEZİ’ nin büyüleyen manzarasını seyredip, mavi ve yeşilin muhteşem tonları eşliğinde, küçük bir balıkçı kasabası olan AKYAKA’ ya geliyoruz. Burada isteyen konuklarımızla Tekne Turuna katılıyoruz. Ağaçlar ve sazlıklar arasından tekne ile süzülerek, Azmakbaşı deresinin, denizle buluştuğu noktayı görüyoruz. Sonrasında, Ege’den yankılanan Ormancı Türküsü’nün yaşandığı yer BELEN KAHVESİ’ ne geçiyoruz. Buranın etkileyici manzarası eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız uygun molaların ardından, gece Edremit’ e varıyoruz. Bir başka Miss Turizm seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 Miss Turizm. Tüm hakları saklıdır