• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

BÜYÜK KARADENİZ TURU 8 Gün 7 Gece


BATUM DAHİL BOYDAN BOYA 8 GÜN

2018 KARADENİZ TURU

Tur Tarihleri;

27 NİSAN – 04 MAYIS – 15 HAZİRAN – 22 HAZİRAN – 29 HAZİRAN – 6 TEMMUZ – 13 TEMMUZ – 20 TEMMUZ – 27 TEMMUZ – 03 AĞUSTOS – 10 AĞUSTOS – 17 AĞUSTOS – 24 AĞUSTOS – 31 AĞUSTOS – 07 EYLUL – 14 EYLUL – 21 EYLUL  

 15 ŞUBAT’A KADAR ÖDEMENİ YAP ERKEN REZERVASYON FIRSATINI YAKALA

Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Ayder Yaylası, Zilkale, Gürcistan(Batum), Hopa, Uzungöl, Trabzon, Zigana Geçidi, Karaca Mağarası, Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Tokat, Amasya

Hareket Noktaları;

KÜÇÜKKUYU, ALTINOLUK, AKÇAY, EDREMİT, BURHANİYE, GÖMEÇ, AYVALIK, BALIKESİR(MERKEZ)


1.GÜN: HAREKET

Değerli misafirlerimiz, belirlenen noktalardan aldıktan 21:30’da hareket ediyoruz.

2.GÜN: SAFRANBOLU, HIDIRLIK TEPESİ, KAYMAKAMLAR KONAĞI, KASTAMONU

Otobüsümüz ile Safranbolu’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Susurluk’da verilen mola sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. 07:00 – 07:30 arası Safranbolu’da olacağız. Burada verilen serbest kahvaltı molasının ardından adını yörede yetişen safran bitkisinden adını alan Müzekent Safranbolu gezimize Hıdırlık Tepesi’nden başlıyoruz. Türklerin Safranbolu’ya geldikleri vakit konuşlandığı yer olan, açık “namazgâh” şeklindeki, Yağmur duası ile “Hıdrellez” kutlamalarının yapıldığı Hıdırlık Tepesinden Safranbolu’yu kuşbakışı seyrediyoruz. Köstendik Kaymakamı Hasan Paşa’nın Türbesiiki namazgâhıHızır (Hıdır) Paşa’nın mezarı ile Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman’ın (1955) anıt mezarı bulunan Hıdırlık Tepesinde vereceğimiz fotoğraf molasında Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi’nin fotoğraflarını alıyoruz. Ardından tarihi çarşıya inerek Cinci Hoca HanıCinci Hoca HamamıKaymakamlar Evi (Müzesi), Pazar Yeri, Arastacılar Çarşısı (Yemeniciler), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler Çarşısı, Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Lokum Atölyesi’ni gezerek Kurtuluş Savaşında emektar kenti Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’ya ulaşarak gezmeye Şerife Bacı Anıtından başlıyoruz. Nasrullah CamiiMünüre Medresesi Elsanatları Çarşısı gezilerinin ardından otelimizin bulunduğu Daday’a hareket ediyoruz. Yarım saatlik bir yolcuğun ardından otelimize ulaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Yol güzergâhında serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)
Öğle Yemeği: Safranbolu’da serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: İksir Town – Kastamonu Daday                                                                                               


3.GÜN: SİNOP – SİNOP CEZAEVİ – KOTRA SATIŞ ATÖLYELERİ – SAMSUN – İLKADIM – BANDIRMA VAPURU

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Diyojen’in doğduğu yer olan Sinop’a ulaşıyoruz. Diyojen heykelinin olduğu yerde fotoğraf molası vererek Sinop Kalesi, Tarihi Cezaevi, gördükten sonra öğle yemeğimizi Sinop’ta alıyoruz. Yemek sonrası Samsun’a ulaşıyoruz. , Samsun’da ilk durağımız olan, Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru olacak. Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve Balmumu Heykellerini görüp o günü yaşıyoruz. Samsun Arkeoloji Müzesi’nde bölgeden çıkan mozaikleri inceleme fırsatı buluyoruz. Ardından Samsun’da otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Yöresel tatlar.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Amisos Hotel / SAMSUN 


4.GÜN:
ORDU – BOZTEPE – GİRESUN –TRABZON – AYASOFYA CAMİİ – ATATÜRK KÖŞKÜ

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından,  bu güzel şehre veda ediyoruz. Karadeniz’in en güzel sahil şeridine sahip ilçesi Ünye’den de geçerek Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. 475 metre yükseklikte bulunan ve Karadeniz’in en güzel panoramasına sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Çaylarımızı içip, Boztepe’ye çıkmalı, Şu Ordu’ya Bakmalı türküsünü söylerken bir taraftan da Ordu’nun Derelerini izliyoruz. Ordu’ya veda ederek Giresun’u panaromik görerek, Ayder yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’nin ortasından akan Fırtına deresi boyunca ilerleyerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca yolumuza devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Tekrar Çamlıhemşin’de bıraktığımız otobüsümüze dönüp oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ayder’e ulaşıyoruz. Ardından otelimize yerleşme ve Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Yöresel tatlar.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Nehirim Otel – Ayder Yaylası / RİZE


5.GÜN: BATUM – BOTANİK BAHÇESİ-MEDEA HEYKELİ-MERYEM ANA KATEDRALİ-RESİM VE HEYKEL MÜZESİ

Yoğunluktan dolayı sabah erken saatlerde otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Batum’a geçip gezmeye başlıyoruz. Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz.İsa`nın oniki havarisinden biri olan St.Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya’nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi olacak. Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezintisinin ardından tekrar şehir merkezine dönerek yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Ardından;  Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi’ni,  Tarihi Orta Camii, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Müzesi, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli’ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerini yapıp Pazar’a doğru hareket ediyoruz. Konaklama Pazar’da ki otelimizde.  

Sabah Kahvaltısı:  Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Yöresel tatlar.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Green Suada – Pazar / RİZE

6.GÜN: RİZE – UZUNGÖL – TRABZON

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için çay fabrikasını gezip alış verişimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Solaklı Irmağı’nın kaynağındaki deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylasına varıyoruz gezmeye başlıyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Ardından otelimize yerleşme ve Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Yöresel tatlar.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Aksular Otel  / TRABZON

7.GÜN: ZİGANA GEÇİDİ – KARACA MAĞARASI – GÜMÜŞHANE – ERZİNCAN

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in incisi haline gelen Trabzon’u geziyoruz. Ayasofya Camisi ve Atatürk Köşkünün gezilmesinin ardından şehir merkezindeki Gümüş hasırcılar, Telkâri işlemelerinin tanıtımının yapılıp satıldığı Büyük Çarşıda serbest alış – veriş molası vererek öğle yemeğimizi Trabzon’da serbest olarak alıyoruz. 1700 metre uzunluğundaki Zigana geçidinden geçerek Karaca Mağarası’na gitmek için minibüslere biniyoruz.15 milyon yıllık oluşumu ile gizemli bir dünyada yolculuk ederek doğal klima havasını ciğerlerimize çekiyoruz. Ardından Gümüşhane’ye doğru hareket ederek panoramik olarak şehri gördükten sonra yaklaşık 2 saat yolculuğun ardından 1990 Depremi sonrasında yeniden kurulan ve modern bir mimariye kavuşan Erzincan’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Erzincan bakırcılar çarşısında serbest zaman verdikten sonra Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Bürücüye Medresesi, Çifte Minare, Osmanlı dönemindeki sosyal yaşamın inceliklerini günümüze kadar aktaran Kale camindeki sadaka ve kayıp taşları gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Konaklama Sivas’da ki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı:  Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Yöresel tatlar.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Buruciye Hotel / SİVAS

8.GÜN: SİVAS – TOKAT – HAZERANLAR KONAĞI – AMASYA

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından bu Cumhuriyet şehrine veda ederek Tokat’a hareket ediyoruz. Tokat’ta sırasıyla, Tokat Müzesi (Gökmedrese), Taşhan, Saat Kulesi ve Mevlevihane başlıca gezi noktalarımız olacak. Anadolu’da yazmacılığın merkezi konumunda olan Tokat’tan, Tokat Yazması almadan gitmek olmaz diyoruz ve yazmacılar çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Tokat gezimizi tamamladıktan sonra Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Hazeranlar Konağı, Amasya KalesiKral Mezarları, Yeşilırmak, Ferhat-Şirin efsanesine ait su kanalları, II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, Gök MedreseMumyalar Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve Burma Minareli Camii göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Yemek sonrasında gerçekleştireceğimiz Amasya panoramik şehir turu gezimizin ardından Amasya gezimizi tamamlayarak dönüş yolumuza geçiyoruz. Merzifon, Osmancık, Gerede, Bolu, İznik istikametini takip ederek aldığımız yerlere misafirlerimiz bırakıyoruz. Bir başka Miss Turizm Organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın…

Sabah Kahvaltısı:  Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Yöresel tatlar.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Yol güzergahı üzerinde serbest alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

27.04.2018
1300
06.07.2018
1300
13.07.2018
1300
20.07.2018
1300
03.08.2018
1300
10.08.2018
1300
17.08.2018
1300
24.08.2018
1300
31.08.2018
1300
07.09.2018
1300
14.09.2018
1300
21.09.2018
1300Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir