• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

BATI KARADENİZ TURU 2 Gün 1 Gece


BATI KARADENİZ TURU

Bolu Abant Gölü, Safranbolu, Amasra

2 Gün 1 Gece

14 Şubat Akşam Hareket Kişi Başı: 299 TL Yarım Pansiyon

Zengin Kültürel Mirası ve Eşsiz Doğasıyla Batı Karadeniz


Hareket: 22:00

1.GÜN:  SAFRANBOLU, BOLU ABANT

Balıkesir ve Sakarya’yı geçerek sabah saatlerinde Abant’a varıyoruz. Kahvaltı molası ardından doğanın tüm renklerini taşıyan Abant Gölünün etrafında yürüyüş yapıyoruz. Ardından Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Safranbolu’nun sokaklarında kültür turumuza başlıyoruz. Hıdırlık Tepe’den Safranbolu Çarşı (tarihi kent), Bağlar semti, 5000 evler, Temenni Tepesi’ni izliyoruz. Aynı zamanda namazgah mevkisi Tepe’den, en az 150 yıllık geçmişe sahip Kaymakam Konağı’na doğru iniyoruz. Kültür merkezi olarak da hizmet veren Cinci Hanı ve güneş saatini görüyoruz. Pazar yerinde isteyen misafirlerimiz hediyelik eşyalar aldıktan sonra İzzet Paşa Cami’sini ve yanındaki Akçasu Deresi’ni gördükten sonra esnafın yaptığı işten ismini alan Tabakhane, Demirciler, Bakırcılar sokaklarından geçerek Yemenciler Arastası’ na çıkıyoruz. Sokullu Mehmet Paşa Camisi’ni görüp Kazdağlıoğlu Camisi-Hamamı ve meydanına iniyoruz. Meşhur Safranbolu lokumcularından lokum tadıp alışveriş yaptıktan sonra akşam yemeği ve dinlenme için Amasra’ daki otelimize gidiyoruz.

2.GÜN: YÖRÜK KÖYÜ, TOKATLI KANYONU, AMASRA, KUŞKAYASI YOL ANITI

Otelde aldığımız sabah kahvaltı sonrası Fatih Sultan Mehmet’in çeşm-i cihan ‘dünyanın gözü’ olarak nitelendirdiği Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. İhtişamlı surlarla çevrili kent sokaklarında küçük bir adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsünü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüyoruz.. Osmanlı döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak kullanılan Amasra Müzesi gezimizi tamamlayıp geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz

 

 
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir