• Turlarda ara

  • Tur kategorisi

  • Yola çıkılan şehir

BATI KARADENİZ TURU 2 Gece 3 Gün


BATI KARADENİZ TURU

Safranbolu, Amasra, Bartın, Bolu Abant Gölü, Yedigöller

2 Gece Otel Konaklama 3 Gün

Zengin Kültürel Mirası ve Eşsiz Doğasıyla Batı Karadeniz


1.GÜN:  SAFRANBOLU

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Balıkesir – Bursa – Sakarya yolu üzerinden gerekli yerlerde molalar verilerek sabah saatlerinde Bolu’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından  UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Safranbolu geçiyoruz. Müze Kent Safranbolu’da Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı, Hükümet Konağı, Güneş Saatti, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Hıdırlık Tepesi  ve ünlü Safranbolu lokumu tadımı ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: YÖRÜK KÖYÜ, TOKATLI KANYONU, AMASRA, KUŞKAYASI YOL ANITI

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra Safranbolu gezimize devam ediyoruz. İlk uğrak noktamız Tokatlı Kanyonu, kanyon üzerinde bulunan Kristal Teras’da kanyon manzarasını doyasıya izledikten sonra eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü‘ne geçiyoruz. Köy içerisinde bulunan Çamaşırhane ve Sipahioğlu Konağı gezdikten sonra Amasra‘ya doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’nun tek yol anıtı olma özelliğini taşıyan Kuşkayası Yol Anıtı‘nında rehberimizden bilgi alarak gezimize devam ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?”( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. 3000 yıllık tarihi kent olan Amasra’da ilk uğrak noktamız Amasra Kalesi ardından Boztepe ve Zindan mahallerini birbirine bağlayan tarihi Kemere köprüsünden geçiyoruz. Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü Balık restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz.  Öğle yemeğinin ardından Amasra’nın tarihsel zenginliklerinin sergilendiği Amasra Müzesi‘ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından tekne turuna çıkarak Amasra’yı denizden izlemenin keyfine varıyoruz. İkinci gün turumuzu tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: BOLU, ABANT, GÖLCÜK GÖLÜ

Sabah günü konağımızdan alınan kahvaltının ardından Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Yedigöller’e varıyoruz. Sırası ile İncegöl,
Sazlıgöl, Nazlıgöl, Kurugöl, Büyükgöl, Seringöl, Deringöl’ü keşfedeceğimiz gezimize başlıyoruz.  Gezimizi tamamlayıp dönüş yolculuğuna başlıyoruz.
Rezervasyonunuzu bize ilettikten sonra, ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek hem sizleri bilgilendirecek hem de onayınızı alacaklardır.
Bu nedenle size ulaşabilmemiz için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir